Ahoj, možná to sem nepatří ale mám potřebu napsat pár slov o mém životě. Jsem člověk, který nezažil to nejlepší dětství ale člověk si nevybere.

Nikdy jsem nezapadla mezi ostatní a i když nejsem AS tak se cítím podobně i když s tělesným handicapem. Mám DMO ( dětskou mozkovou obrnu) Moje matka mě stále chránila a starala se o mne za což jí moc děkuji, někdy to však přeháněla prostě když přišla ta puberta snažila jsem se být jako ostatní, protože v dětství můj handicap nevnímali ale čím sou lidi starší tím sou zřejmě blbější, z par lidí ze třídy se staly šikanisty  když jsem byla v první třídě ještě vše ušlo měla jsem kamarádky i když mě vrhaly na druhou kolej vždy když se jedna z druhou pohádali byla jsem do počtu a jejich BFF. 

Na druhém stupni jsme se rozpadly do třech tříd a moje jediná kamarádka byla v Ačku. 

V osmé třídě začalo to nejhorší  tak silná šikana, nadávky shazování věcí a tak dál div jsem se s toho nesesypala daly naší třídní fotku na net a komentovaly jí hrůznýma nadávkami. Bylo mi strašně zle, poslala jsem mámě odkaz na to foto. moje máma mi odpověděla, že neví co s tím. Tak jsem to musela nějak vyřešit sama, nechci říct, že AS mají lepší dětství nebo tak něco jen sem chtěla říct, že každý se pereme se životem. 

V devítce a na střední v prváku. byly vetší a větší problémy s mou mámou, poté jsem skončila v nemocnici kvůli středně těžkým depresím, bylo to hrozné období. Ale tohle vlastně není ta hlavní věc o které jsem chtěla mluvit.

Můj život není lehký, nedokážu si sama uvařit vyprat, nemůžu byt sama venku a otevřít si těžké dveře, invalidní záchody nejsou většinou invalidní,  chodníky nejsou bezbarierové, obchody jsou šílené....

 

Jednou jsme šli z mojí pěstounkou na úřad a tam super nájezd jenže před nájezdem byl obrubník, který by těžko někdo jako já zvládl úplně sám. Fajn když jsme teda vlezly na poštu řekly jsme si jé super plošina vyjely jsme nahoru, dveře z madlem - jenže tak těžké že měla pěstounka co dělat aby je sama otevřela natož já. Takhle je to u všeho a se vším nevím kdo to vymýšlí ale než to dokončí měl by to nejprve vyzkoušet.

BEZ-BARIER Alias NEBEZ-BARIER