Zase další měsíc rychle utekl. A zvládli jsme za něj docela dost. Zase si to tady ve zprávě zopakujeme.

Opět zodpovím pomocí přehledu návštěvnosti. Můžete si ho stáhnout (PDF). Návštěvnost shrnu v několika větách. Máme 52,5 % nových návštěv, což znamená, že se o nás lidé postupně dovídají. Nebo někdo používá Tor :-). Devadesát procent lidí je z České republiky, poté následuje osm procent ze Slovenska a po půl procentu z Indonésie, Lucemburku a USA. Poslední tři státy přikládám ale Toru.

 

Povedlo se nám domluvit spolupráci se sdružením Adventor, které nám nabídlo doménu, rychlé servery, e-mail na doméně a člověka, se kterými se dobře spolupracuje. To nás přivedlo ke zvláštním poděkováním. Zvláštní poděkování (a jedna omluva :-)) náleží těmto lidem:

Omlouvám se Pee Hráškové, zapomněl jsem na ni v minulé zprávě, tak to nahrazuji tady. Věděl jsem, že jsem na někoho zapomněl, ale že na tak důležitou osobu...

Poděkování patří:

  • Pee Hráškové, za logo pro náš web a brzo dostaneme i favicon (ikonku), děkuji předem
  • Michalovi Roškaňukovi a s ním i celému sdružení Adventor, za nabídnutí spolupráce, moc si toho vážíme
  • Všem, co napsali v uplynulém měsíci alespoň jeden článek
  • A menší poděkování určitě náleží i lidem, co nás pravidelně navštěvují

Zkusíme si teď na moment trochu zavěštit. Rádi bychom do konce roku 2015 měli 45 uživatelů, kteří napsali alespoň jeden článek a 25 uživatelů, co píšou články pravidelně, třeba jednou za měsíc. Rádi bychom do té doby nashromáždili 330 článků. Znamená to tedy 0,9 článku na den. Tyto "číselné" věštby si můžete prohlédnout (PDF) a porovnat (PDF) se současným stavem. Rádi bychom do poloviny roku 2015 finálně dokončili přechod na nový (jednotný) systém. Přidávání článků bude o hodně jednoduší. V případě, že se mezi vámi najdou nějací milovníci nových věcí, kteří by rádi otestovali nový systém, prosím napište nám (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), domluvíme se na testu. Rádi uvítáme i pomocníky, co by chtěli pomoci s navrhnutím vzhledu, najití vhodné šablony a další věci. Určitě se domluvíme na stejném e-mailu. Samozřejmě uvítáme i další autory, můžete se rovnou zaregistrovat přes tlačítko administrace (nebo se rovnou proklikněte).

Zároveň za tento měsíc máme první spamy, který se roboti pokusili zveřejnit, zrovna na první svátek vánoční, vánoční dárek :-).

A ještě bych na něco zapomněl. Na současný stav. V současné době máme deset "spolupracovníků", z nichž jenom polovina napsala alespoň jeden článek. A více než jeden článek byl vytvořen pomocí čtyřech spolupracovníků! Výborný výsledek. Ani já jsem tomu nemohl uvěřit.

Máte návrhy, co bychom do konce roku zvládli udělat? Nebo nám s tím dokonce chcete pomoci? Určitě napište na náš e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).