Začneme určitě popsáním toho, kdo nebo co je to ten Adventor.

Kdo je to Adventor?


Adventor je občanské sdružení, které má za jeden z hlavních cílů podporovat autistické komunitní projekty, vytvořit místo (tím má být jejich webová stránka), kde budou k dispozici veškeré důležité informace, které jsou ale roztroušeny po různých jiných stránkách nebo jsou v těžko srozumitelné až nesrozumitelné podobě.

Také se snaží o ochranu práv autistů a pečovatelů o ně, radí autistům při uplatnění na trhu práce a dokonce i vytváří pracovní příležitosti pro autisty.

Co tato spolupráce pro nás obnáší?

Téměř nic nového. Napřed stručně vypíšu, potom rozvedu.

  • Pravděpodobně přechod na nový redakční systém
  • Toto trochu souvisí s předchozím bodem, změna designu
  • Zjednodušení přispívání články
  • Rychlejší načítání stránek
  • Patička na veškerých stránkách
  • Možnost přidat článek pod neregistrovaným uživatelem

Pravděpodobný přechod na nový redakční systém

Proč (zase) chceme někam přecházet? Momentální stav je takový, že na každé ze služeb našeho portálu je nasazen jiný systém. S přechodem na Joomlu je možné veškeré aktuální služby (blog, wiki a fórum) sjednotit jednak ve designu.

Změna designu

Proč měnit design? Řeknu pravdu, mě se ten současný také líbil, ale s přechodem na Joomlu je nutné zároveň změnit design, protože ten současný funguje lépe s Wordpressem (což je aktuální systém). Existuje sice port šablony, kterou aktuálně používáme, ale porty většinou fungují méně stabilně než originální programy.

Zjednodušení přispívání články

Doposud bylo pro přispění nutné se prakticky zeptat jak se zaregistrovat (zmizel odkaz registrovat se a já jsem zapomněl ho přidat) a v administraci (která je navíc anglicky) najít, kde se přidává článek. Po přechodu na nový systém se přihlášeným uživatelům (kteří jako doposud získají automaticky práva autora) v menu zobrazí tlačítko Napište článek a ve stejném designu se zobrazí okno pro napsání titulku a textu článku.

Rychlejší načítání stránek

Tento bod by již měl být splněn, protože se naše stránky v současné době nacházejí na velice rychlé síti. Praktiky nejrychlejší možná.

Patička na veškerých stránkách

Určitě se ptáte, proč nějaká patička. Stejně jako Adventor dá něco nám (rychlou síť), my dáme něco jemu. Nic na tomto světě (bohužel) není zadarmo. A za tohle platíme tím, že na stránky dáme na ně odkaz a jejich logo, aby si jich lidi všimli.

Možnost přidat článek pod neregistrovaným uživatelem

Velkou výhodou Joomly je to, že umožňuje napsat článek někým, a jako autora uvést něco jiného. Již tedy nebude nutné se registrovat, i když chcete napsat jen jeden článek, nebo si prostě nechcete pamatovat další heslo. Nyní bude stačit článek nám poslat e-mailem a my ho zveřejníme (tohle sice šlo i teď, ale jako autor byl uveden admin a skutečný autor byl napsán v článku.

Mě osobně se tato spolupráce velice líbí a moc za tuto možnost sdružení Adventor, ale hlavně jeho zakladateli a vedoucímu Michalu Roškaňukovi za celý tým děkuji.

Kdyby jste měli jakékoliv dotazy, pište buď tady do diskuze pod článkem, nebo pokud by jste měli pocit, že se to sem nehodí, na náš e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..