Něco mi v mojí geniální hlavince docvaklo...
Pravděpodobně jsem vymyslel způsob jak skutečně reálně porazit Aspergerův syndrom, zejména jeho negativní příznaky, které se považují jen za velmi těžko zvladatelné. Ale než vyrukuju s tím, že jsem přišel na něco průlomového, tak to prostě shrnu v obyčejném blogovém článku a budu doufat, že se objeví nějaká konstruktivní kritika, která mě přinutí tuhle teorii upravit nebo přehodnotit. Je reálně možné, že má teorie může mít nějaké vážné trhliny stejně tak, jako že už na ni někdo přišel.
Stručně popíšu svou myšlenku. Odborníci se stále hádají o tom co to je ten asperger vlastně zač - pod tím si představme stručné shrnutí základní biologické podstaty nemoci - podobně jako se shodneme na tom, že angína je zánět krčních mandlí. No a stejně tak stručně bych mohl shrnout, že Aspergerův syndrom je extrémně nadměrná aktivita mozku.
Teď si asi řkáte WTF - o tom se přece ví. A nechápu, proč by to měla být nevýhoda. Musí to přece znamenat, že aspergeři jsou prostě chytřejší a přemýšlí o více věcech, které si pak lépe dají dohromady. Ten zbytek problémů prostě musí být spojen s něčím jiným, s něčím o čem se neví co to je a je to jen těžko identifikovatelné a neléčitelné. Když jsem četl knížku od Daniela Amena Změňte mozek, změňte život tak mi docvaklo, že mozek, stejně jako všechny ostatní orgány potřebuje určité správné množství energie aby fungoval. Špatně je když je jí málo i když je jí hodně. Pokud máte nadměrnou aktivitu v mozku, logicky vám ta energie musí chybět někde jinde. Což by mohl být i důvod proč jsou aspergeři dost často tělesně neohrabaní. Nehledě na to, jakou paseku to může nadělat v samotném mozku.
 
Stručně shrnu základní potíže s nesprávnou aktivitou v určitých částech mozku podle toho jak je popisuje Daniel Amen -
 
jen tak mimochodem jediný psychiatr který opravdu umí léčit - každý lékař se totiž obvykle dívá na orgán, který má léčit jenom psychiatři ne - a to je nejzákladnější chyba celého oboru! a důvod, proč psychiatři skutečně vyléčí jen velmi málo lidí!! Amen ale používá obrazové vyšetření SPECT a předtím, než začne léčit pacienta, udělá SPECT snímek aktivity mozku - takže příčiny nemoci přímo vidí a neodhaduje je jen z pacientova chování., což je i při mnoha znalostech lidského chování a jednotlivých poruch dost nepřesná metodika.
 
Limbický systém (emoční mozek) -
Bazální ganglia-
Prefrontální kortex-
Antiteritoriální cingulární závit -
Spánkové laloky-