Podle mně mohou mít jakákoliv předsevzetí, ale to aby to splnili, to už je horší.

Proto jsem vymyslel menší modlitbu. Sice nejsem až tak věřící, ale trochu si myslím, že existuje něco mezi nebem a zemí. Mám bohužel každoroční zkušenosti s tím, že si řeknu nějaká předsevzetí ale vrtá mi hlavou, jak je dodržet. Myslím si, že mám takový typický novoroční autistický problém s předsevzetími. Nadchnu se vždy pro nějakou dobrou myšlenku na to, co pro sebe udělat,

ale nevím, kdy začít, zkoušel jsem buzerlístek (příklad (PDF, 348)) od známého webportálu "Konec prokrastinace", ale bohužel se tím nedokážu příliš řídit. Napadlo mne, že jsem nedávno, ještě před Vánocemi zkusil jít spát kolem 9 hodiny večer a opravdu jsem se cítil lépe a v těchto posledních dnech prázdnin, když je ještě čas a mohu si vstát a mohu jít spát kdy chci, tak jsem si řekl, že teď je na to ten pravý čas, jak začít dělat další pokrok.

Prvním předsevzetím je pro mne má samostatnost. Moji samostatnost hodnotím bohužel ne příliš kladně, protože se podle toho buzerlístku bohužel neřídím. Asi nejhůře jsem na tom s vařením, protože to je pořád hlídání, ale zase si nemusím tolik stěžovat, protože můj táta a mnoho chlapů nejsou tak dobří kuchaři, jako naše mamky a naše holky. Ale teď ve čtvrtek jsem si ohřál oběd (sice až ve tři odpoledne, protože jsem spal do půl jedenácté dopoledne), ale to je jedno. Tak jsem se najedl a hlavou mi proběhly takový myšlenky jako: "Tome, ty nemáš rád špinavý nádobí, tak bys ho mohl umejt. A skutečně sem ho umyl a pak i utřel a měl jsem při tom puštěnou televizi, kde dávali jednu z mnoha českých hudebních komedií: "Jen ho nechte, ať se bojí", takže jsem si vytvořil takovou příjemnou atmošku s televizí. Věřím, že i díky tomuto činu, co jsem vykonal, budu dělat víc a víc pokroků.

Druhým předsevzetím je klid. Už od mala se rok co rok vyvíjím, ale když se mi něco nedaří, nebo nemohu na něco přijít, to jsem tak neklidnej a rozčílím se tak, že celý mojí rodině to dokáže zničit krásnej pocit ze dne. Strašně mne to mrzí, ale jak jsem říkal na skupině Aspíci sa nudia, nedá se tomu někdy zabránit. Když řeším celosvětovou politiku, tak se rozčílím, že dělá něco špatně USA nebo Rusko a třeba i komunisti nebo prozemanovci. Vždy se bohužel připojím k nějaký úplně scestný a hloupý myšlence tak snadno, jako k magnetu a přitom nejsem tak blbej, ale v tý chvíli, kdy mě to ovládne se chovám jako absolutní kretén. Vždy se snažím být na Nový rok v klidu, protože se říká: "Jak na nový rok, tak po celý rok". A strašně se tím chci řídit, ale často to nedokážu, což mě hrozně mrzí, ale největší hrůza je to, že svoje rodiče tím naštvu.

Třetím předsevzetím je sport. Už x let přemýšlím nad tím, jakej by pro mně mohl bejt dobrej sport. 1 rok a 1 měsíc jsem trénoval běh, jenže tam byli mladší lidi, který to uměli víc a povyšovali se nade mnou, že jsou namakaný a já jakoby neexistuju. Upozorňuju, že to nebylo vůči mému AS. Tak jsem přestal chodit a stejně si myslím, že by na to nebyl čas díky začátku studia střední školy. Dále jsme zkusili posilovnu, která mi částečně pomohla, ale byl jsem unavenej ze školy, tak jsem si nepamatoval všechny cviky a po odchodu mé trenérky na mateřskou dovolenou se mi nedařilo naplánovat si to. Od září roku 2014 jsem chodil na taneční, který mě bavily nadevše. Sice jsem trénoval už v květnu aspoň základy, ale roztancoval jsem dostatečně rychle a to mi pomohlo. Taneční mistr tomu hodně napomohl a také mi napomohlo to, že jsem chodil do skupiny, kde jsem si našel u lidí přízeň a dostal jsem na věnečku 8 srdcí, takže asi takto. Ale zpátky k pohybu, od 9. ledna budu chodit do pokračovacích tanečních a s tímto nápadem jsem si řekl ještě na podzim minulého roku, že pokud zvládnu ty pokračovačky, že bych se celkem dal rád na taneční sport. Tady jsem už trochu zaváhal, ale zkusit se má vše. Navíc mi taneční mistr řekl, že jsem udělal velkej kus práce, takže mě to prohlášení zahřálo u srdce. Dále také přemýšlím nad domácím cvičením, protože mám skoliózu, ale opět si nedokážu rozvrhnout čas na cvik.

Dalším předsevzetím je pro mne zlepšení angličtiny. Sice jsem mezi úrovněmi znalosti A2 - B1, ale stejně pociťuju, že mám ještě co zlepšovat. Skoro dva roky jsem nemohl najít cestu ven z těchto problémů s AJ, ale našel jsem luxusní webovou stránku, kterou doporučuju i pro Vás všechny, co si chtějí zlepšit úroveň znalosti angličtiny. Zde je k dispozici: www.grammar.cz. A doporučuju to nejen pro lidi z Česka. Nevím sice, či se mi zlepší úroveň mé znalosti, ale tato stránka vypadá velmi solidně, tak věřím, že udělám další pokrok.

"CELÝ PROBLÉM JE JEN V TOM, ŽE MY AUTISTÉ SI NEDOKÁŽEM ROZVRHNOUT ČAS A NĚKDY NEVÍME, JAK Z TOHO VEN".

Děkuji