Tímto článkem vás vítám u takového seriálu neseriálu. Pravidelně (pravděpodobně co měsíc) budeme přinášet odkazy na různé zajímavé články z ostatních blogů a webů s podobným tématem. Zatím pouze z webu adventor.org a zrzava-holka.blogspot.cz. Pokud se chcete domluvit na podobné, nebo jiné, spolupráci, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Určitě se domluvíme.

 

Zrzava-holka.blogspot.cz

Proč je důležité diagnostikovat Aspergerův syndrom i u dospělých?

Vyrůstat s nediagnostikovaným AS může být pro mnoho jedinců traumatizující. Pro spoustu lidí může být diagnoza a z ní vyplývající upravené vzdělávání velikou pomocí a příjemnou zkušeností.
Čtěte dál 

Rozdíl mezi citlivými smysly a pouhou nelibostí u Aspergerů

Nemám ráda pistácie.
Mým smyslům příliš vadí, když se v tmavé místosti nachází silný zdroj světla.
Jaký je mezi tím rozdíl?
Čtěte dál

Všechny kočky mají Aspergerův syndrom

Tak se jmenuje jedna geniální knížka, obrázková publikace, která si klade za cíl dětem přiblížit Aspergera pomocí obrázků koček.

Ale dneska budu vyprávět já. Jedu vlakem domů, sama, Kristián s kocourkem jsou v Praze, a co já mám dělat?
Popovídám vám o tom, proč se o kočkách podle mě říká, že mají Aspergerův syndrom.
Čtěte dál

Asperger a nespavost

Jako už je to u mnoha věcí, které zažívám kvůli tomu, že mám Aspergerův syndrom, dokud jsem si nezačala o insomnii(nespavosti) číst, nedošlo mi, že jí trpím sem a tam už od doby, kdy jsem byla dítě.

Nejspíš jsem měla vždycky trošku abnormální spaní. Někdy mi trvá déle usnout. Někdy se v noci milionkrát vzbudím. Jindy, jako dneska, se vzbudím ve tři ráno a připadá mi, že je odpoledne. Dokážu vstát v pět ráno a mít tolik energie, že to lidi kolem mě akorát rozčiluje.
Čtěte dál

Adventor.org

2CETVĚT Oční kontakt (Monika Manová)

Stavění mostu mezi Tebou a Mnou. Tak vnímám pohled do očí. Na kolik vteřin jsme navázali Oční Kontakt? Stačí na dostavění mostu? A pokud ano, půjdeme si po něm vstříc? Setkáme se? Dáme se do řeči, podáme si ruce, obejmeme se? Kdo odvrátí Svůj pohled a rozbourá most jako první? Kdo započne se stavěním znovu? A koho ovládne strach?
Čtěte dál

Muzikoterapie: jak být sám sebou

MR: Jak jsi se stal muzikoterapeutem?

ML: Já jsem se dostal k muzikoterapii náhodou. Ta náhoda nastala po střední škole, kdy jsem se rozhodl vrátit k hudbě a udělal tak přijímací zkoušky na jednu soukromou školu do hudebního ateliéru. Zde nastal problém: když jsem v září měl do školy nastoupit, bylo mi oznámeno, že jsem se sice jako jeden z mála uchazečů do daného ateliéru dostal, ale že přijatých lidí nakonec bylo velice málo, tudíž hudební ateliér otevírat nebudou.
Čtěte dál