Psal jsem do školy slohovku, tak ji sem hodím.

Náš příběh se odehrává v roce 2222, magický to rok, kdy výlety do vesmíru jsou zbožím, které koupíte v každé trafice, a rakety vůbec nejsou. Kdybyste se někoho z té doby zeptali: "Co je to raketa?", nevěděl by. Řekl by jenom: "To jsem v životě neslyšel. Asi to neexistuje ani v muzeu.". Kdybyste se zeptali vědce, odpověděl by asi: "To je taková ta věc z dávné minulosti co létala do vesmíru nebo škodila. ". Ale nikdo, jen šťastní lidé, kteří vypili i jen kapku nápoje zvaného hislektos, který způsobí, že znáš všechny věci, co kdy byly vynalezeny a jak fungovaly, neví, jak ta věc fungovala.

Alenka je malá pětiletá holčička, která sní o výletu do vesmíru. Jednou, když se ztratí ve městě, ve kterém žila, potkala startovací komplex výletů do vesmíru a na něm připravovaný plánolet. Zkusila vejít a dostat se ke stroji. Alespoň ho vidět naživo. Nikdo tam nebyl. Zkusila vejít do plánoletu, vyzkoušela si sednout do měkkých plyšových křesel, připoutat se a v tom to zahučelo, vzneslo se a letělo. Alenka totiž nevěděla, že připoutáním obou pásů spustí let.

Plánolet byl plně automatický, Alenka nemusela nic dělat, jenom sedět a koukat se. Přístroj doletěl za asi půl hodinu na svůj cíl a tam měl půl hodiny kroužit a vydat se zpátky. Jenže tak neučinil. Najednou to začalo houkat a zobrazil se velký nápis AUTOPILOT VYPNUT. Vyděsila se, ale zároveň si řekla, že řízení je jednoduché, jen v nouzovém režimu by to zvládl jen technik. Takže začala loď komandovat: „Sestup na Měsíc!“, loď odpověděla: „Sestup na Měsíc zahájen. “. Tak se Alenka dostala na Měsíc. Tam si ho prohlédla a říkala si: „Kdyby to tak viděla moje maminka. “. My se přesuneme právě za ní, za maminkou, do policejní stanice.

Policista: „Co jste udělala, jakmile jste zjistila, že vaše dcera Alenka Letová je pryč?“
Maminka: „Okamžitě jsem běžela na policejní stanici. Mám podezření, že už dávno není na Zemi, protože doma často čte o výletech do vesmíru, kde se stroj v průběhu porouchá. Obávám se, jestli už není na Měsíci. “
Policista: „Hned to zjistíme, nebojte. Zavolám a vyšlu nejrychlejší plánolety na Měsíc a najdeme ji, pokud tam je. “
Maminka: „Moc vám děkuji. “
Policista do telefonu: „Vyšlete okamžitě plánolet BXM-436 na Měsíc. Ztratila se tam Alenka Letová. Najděte ji a přivezte na základnu 086127, tedy sem.“

Plánolet se připravuje velice rychle. Mnohem rychleji než dnešní rakety a raketoplány. Netrvá to ani půl hodiny u civilních, u armádních do pěti minut. Plánolet vystartoval a za chvíli byl na Měsíci. Tam uviděl Alenku. Když se setkali, hned otázka jak u výslechu: „Ty jsi Alenka Letová?“, Alenka odpověděla: „Ano a ráda bych už domů, je to tady takové suché, no jako na Měsíci. “ Policista že ať si teda nastoupí, že pojede domů na Zemi.

Na policejní stanici si maminka a Alenka padli do náruče a plakaly radostí. Alenka slíbila, že do žádného neznámého místa a plánoletu už nebude lézt, aby neodletěla třeba na Mars. Na Zemi je pěkně.

Jak se vám příběh líbil? Napište do diskuze.