Zdravím všechny čtenáře Aspie blogu

 

Jmenuji se Adam,je mi 16 let a stejně jako většina zdejších přispěvatelů mám Aspergerův syndrom.Jde o můj první článek na tomto blogu takže popíšu trošku obecně sebe a na závěr ještě udělám menší reklamu na svůj vlastní blog. Odkaz na něj najdete mezi oblíbenými blogy tohoto blogu.

První fakt o mně - nekouřím. Právě kouření je to co na svých vrstevnících nejvíce odsuzuji. Ačkoliv je ze zákona kouření povoleno až od 18 let, najdou se mezi mými vrstevníky jedinci co kouří už od 13-ti. Co fakt nechápu je, jak je možné,že jim ty cigarety prodavačky prodají, ale to už je jiná věc. Další věc co nechápu je proč to vůbec dělají - vždyť si tím ničí plíce! Já nevím,ale mě tedy na mém zdraví rozhodně záleží víc, než na tom být cool. Ať si laskavě nestěžují, až jim v nemocnici diagnostikují rakovinu plic.

Druhý fakt o mně - jsem totální nemehlo. A to jak motoricky,tak konverzačně. Pokud jde o motoriku,tak jsem dá se říct že se mi podařilo něco celkem vypilovat a naučit se běžné manuální činnosti, na mnoho věcí si však stále se svýma rukama nevystačím. Co se týče té konverzace tak to mám asi tak jako většina AS - často si špatně načasuji slovo, nebo omylem řeknu něco nevhodného za co se pak stydím. Dále mi při většině běžných konverzací šrotuje mozek v hlavě což znamená,že mě jednak brzy vyčerpají a jednak se často zasekávám, komolím věty a podobně. Někdy se mi dokonce stává,že vím zhruba co říct a jakmile řeknu první slovo,tak mi dojde že nevím co jsem chtěl přesně říct a tak ještě přemýšlím jak tu větu zformulovat,což vypadá strašně divně a nakonec ze mě téměř vždy vypadne nějaký blábol. I na tomhle se však snažím usilovně pracovat díky možnosti mentálního tréninku,který představil světu jistý Zbyněk Rybička, asperger který se dokázal naučit celkem dobře komunikovat.

Třetí fakt o mně - Nesnáším své bývalé spolužáky ze základní školy. O těch současných to rozhodně říci nemůžu, jelikož se ke mně chovají o dost lépe,než ti o kterých se právě zmiňuji. Asi každý asperger zažil to,že mu ostatní říkali fráze typu: „ty seš totálně vymatlanej“ nebo „úplně postiženej“. Já jsem se dokonce setkal s tvrzením,že mám IQ nula,což je naprostá blbost. Do sedmé třídy byl ze mě totální rapl,ale pak už jsem se poněkud zklidnil, nicméně to na mém postavení třídního odpadlíka a vyvrhela vůbec nic nezměnilo.

Nyní již už přichází na řadu slibovaná reklama - píšu blog s názvem Úvahy aspíka, kde najdete různé postřehy,úvahy či články se zajímavými tématy. Na tomto blogu nenajdete žádné informace o Aspergerově syndromu,jelikož na toto téma existuje již mnoho webových stránek a blogů a já pochybuji,že bych se v takové konkurenci dokázal prosadit. Naopak stránky o tom,jaký má nějaký aspík pohled na svět,nebo čistě o nějakých výtvorech mysli jsem nikde nenašel. A proto jsem založil tento blog. Aktivní na něm budu hlavně o víkendech,poněvadž přes všední dny nemám příliš času něco psát,ale i tak si můžete přečíst spoustu zajímavých článků. (I když ve skutečnosti jich je publikovaných zatím jen pět). Budu rád za jakoukoliv pochvalu a nebo kritiku.