U mě můj AS způsobuje mnohé problémy, i když to není možná jen jeho chyba. Jedním z nich je to, že se se mnou přestávají bavit někteří lidé, a to ve většině případů zcela bez pochopení z mojí strany. Tyto činy mají na mě až zdrcující dopad a většinou mi způsobí deprese. 

Když se podívám do historie, tak jsem měl dva nejlepší kamarády. Ostatně spíše dva jediné kamarády. Hodně jsem s nimi trávil času, ale pak nadešla doba školy a oni se se mnou přestali bavit. Tak jsem si našel další, ale dost mě jejich ignorace ničila a snažil jsem se navázat ztracené přátelství - leč, marně.

Na střední jsem měl jednoho kamaráda ze základky, který se se mnou však taky přestal bavit, ani neměl tu odvahu říct mně důvod. Dost jsem tím trpěl, kladl jsem si vinu na sebe, ale nevěděl jsem, kde jsem udělal chybu, když se k tomu tak zpětně vrátím, zjistím, že to byl z jeho strany podraz, ale co, život jde dál a staré rány se zahojí. Ostatně on se přestal bavit i s ostatními, takže to nebylo tak hrozné.

V poslední době se se se mnou přestala bavit i má nejlepší kamarádka. Důvod? Neměla na to mně ho říct! Toto si myslím, že na mě mělo nejnegativnější dopad. Hledal jsem různé věci, kde bych mohl udělat chybu, psal jsem jí, leč marně. Je to už více jak půl roku a furt mě to bolí tak, jak první den, jsem z toho smutný, že mě mohla zradit.