Tohle se váže k maturitnímu plesu, na kterém se stužkovali prváci – tedy i já.

Všechno probíhalo v pohodě a lidi se ke konci plesu začínali ptát, jestli půjdu na after party. Jasně, že jsem nechtěla jít, protože pro mě tyhle "party" události prostě nejsou. Jednoduše řečeno, jsem prostě srab na to něco konečně podniknout.

Ale protože tam šlo pár fajn lidí ze třídy a ze sboru, tak jsem si řekla "proč ne? Přece to nemůže být tak strašný."

Ukecala jsem rodiče, ale pod podmínkou, že mě Filip doprovodí domů. Kdo je Filip? Sborista, který bydlí u nás v ulici.

Takže jsem šla na after party. Vůbec jsem nečekala, že půjdeme do klubu. Když jsme tam přišli, tak ve mě úplně hrklo při pohledu na securiťáky. Co když mě tam nepustí? Nakonec to bylo v pohodě a dali mi pásku s označením -18.

Když jsem čekala ve frontě na šatnu, tak se mě spolužačka zeptala, jestli jdu poprvý pařit. Řekla jsem, že jo a ona: "Jo, to bude sranda. Ožer se!" A to samý řekl ještě jeden sborista z prváku. Jasně, že jsem se nechtěla ožrat, tak jsem to nechala bez odpovědi.

Vevnitř duněla hudba, blikala barevná světla, na zdi se promítaly fotky lidí ze školy, všude chlast, a pár lidí kouřilo. No, nevypadalo to moc slibně. Co jsem taky čekala?

Všichni byli v civilu a já tam byla v plesovkách. Aspoň nějací kluci si nechali smoking, tak jsem se cítila o trochu líp.

Ze začátku se mi nechtělo vůbec tancovat, jenom jsem tam tak postávala a říkala si, že to byl blbej nápad tam jít. No a pak se to rozjelo. Vážně nevím, proč a jak, ale začalo mě bavit tancovat, jako magor. O to přeci jde, ne? Skákala jsem tam s ostatníma asi hodinu a pak si šla sednout. Ale nějak nebylo kde, aniž by u stolu neseděl někdo cizí. Takže jsem tam tak bezcílně bloumala. Pak jsem narazila na Filipa a pár sboristů, tak jsem se nenudila.

Ne, nechlastala jsem. Jedna spolužačka mi nabídla ochutnat Sex on the beach, ale to bylo tak jediný. Kdyby to nebylo drahý, tak bych si to koupila taky. Filip mi taky nabízel, ale nedala jsem si. 

Pak mě doprovodil na tramvajovou zastávku a vrátil se tam zpátky.

Domů jsem přišla ve 4 ráno. Unavená, ale v dobrý náladě.