Zdravím všechny čtenáře Aspie blogu. Cítím, že je tu důležité téma, ke kterému mám potřebu něco říct, a tím jsou internetové diskuze. Pokud se někdo pohybuje pravidelně na internetu asi ví co mám na mysli. Jejich úroveň, kultura a estetika je dost nízká a názory v nich projevované ještě horší. A já z vlastní zkušenosti vím, jak jejich čtení dokáže mladého a nevyzrálého člověka jako jsem já ovlivnit a zmaninupulovat.

Původní myšlenka internetové diskuze byla dobrá. Dáme příležitost lidem si vyměnit své názory, vyjádřit je a slušně si povykládat nad palčivými problémy naší společnosti. Jenže jak to už tak bývá, praxe je od teorie poněkud diametrálně odlišná. A tak jsme denně svědky jak se dospělí lidé urážejí, handrkují, propagují nebezpečné myšlenky, nadávají na kde co, vypouštějí svůj negativismus kde můžou atd. atd. Došlo to až tak daleko, že všichni slušní diskutují z diskuzí raději odešli a diskuze zůstaly výsadou primitivů, kteří si na nich vybíjejí svoje nejjednodušší pudy a každého alespoň trochu inteligentního člověka odradí nejen od diskutování ale i od čtení takovýchto diskuzí.

obrazek do clanku

 

 

Příspěvky bývají často nepřehledné, plné gramatických chyb a slovní zásoba autorů se omezuje na slova „Vlastizrádce, přisluhovač, USA, Putin, ovce, Kalousek, sluníčkář, pravdoláskař atd..atd..

Přispěvatelé také mají pozoruhodný talent do každého tématu, které se absolutně netýká určitých palčivých témat, (např. migrační krize) tyto palčivá témata vecpat. A tak si v diskuzi pod článkem o počasí počteme o tom jak nás sem migranti jedou vraždit a znásilňovat, jak nás práškují chemtrails, jak vláda USA chystá celosvětové teroristické spiknutí atd. atd. No řekněte, není to už na hlavu?

Byly doby kdy jsem podobné diskuze bral vážně a věřil jsem zprávám z Aeronetu, AC24 a podobných serverů. Čtení těchto zpráv a diskuzí pod nimi mě dostalo do takového psychického stavu, že jsem nemohl spát kvůli neustálé vidině blížící se třetí světové války, myšlenkám že můj budoucí život je kvůli podobným celosvětovým událostem zcela v háji, neustálému strachu že si pro mě přijdou muslimové přímo na moji zahradu a podobně. Nevím jak jsem to dokázal, ale s částečnou pomocí psycholožky jsem se z toho dostal a dnes už mi nedělá sebemenší problém podobné zprávy ignorovat a nebrat je vážně.

Opravdu nedoporučuji tato média číst a dělat si těžkou hlavu z toho co se tam dočtete. Zbytečně vás to zatíží a omezí vás to ve vašem běžném životě. Zkreslí vám to vidění světa a tak se může stát, že se z vás, člověka který by se klidně mohl stát úspěšným a uznávaným, stane buď zhroucený očekávač třetí světové války, co se bude bát vyjít ven a nebo další z tzv. „vlastenců“ či „bojovníků za svobodu“, kterými se dnes hemží celý internet.