Dne 20. 11. 2014 jsem jela s jedním kamarádem na vozíku Romanem, jeho bratrem Davidem a jejich mamkou na výlet do Brna. Jeli jsme vlakem z Ostravy. Do Brna jsme přijeli kolem deváté hodiny. Roman hraje bocciu - to je sport pro vozíčkáře, něco jako petang. Tak jsme jeli na Kociánku - centrum pro tělesně handicapovanou mládež - navštívit setkání s mistry v boccie. Jeden byl třicetiletý Angličan na vozíku, druhý byl boccista z Brna.

Mluvili tam o způsobu hry, o míčcích a tak. Taky si spolu zahráli ukázkovou hru, tak jsme viděli, že jsou opravdu dobří. Pak si Roman zahrál s tím Angličanem - jednou prohrál, a podruhé o bod vyhrál, tak měl radost.

Z Kociánky jsme dále jeli tramvají do Galerie Dornych, kde jsme mohli vidět výstavu lidských těl. To bylo velice zajímavé. Viděli jsme reálná těla - stojící i sedící. Mohli jsme si prohlédnout kosti, svaly, šlachy, dále všechny orgány lidského těla. Viděli jsme např. zdravá játra, ale také játra postižená cirhózou nebo nádorem. Viděli jsme také, jak vypadají plíce kuřáka, nebo žlučník se žlučovými kameny. Zajímavý byl také pohled na plody miminek v jednotlivých týdnech, které byly umístěné ve zkumavkách. Bylo tam dost lidí, i dvě školní třídy. Výklad prováděli studenti medicíny. Tato výstava není asi pro každého, mně ale pohled na lidská těla nevadil.

Po zhlédnutí výstavy jsme šli na nádraží a jeli společně vlakem zpátky domů. Myslím si, že výlet se nám vyvedl, a už se těším, až se zase někam vydáme příště.