Vážení a milí,

dovolte mi, abych Vám představil můj návrh na náš největší svátek, kterým bezpochyby je Den autismu. Nejdříve jsem si myslel, že se to nikomu moc nebude líbit, ale včera jsem mluvil s uživatelkou jménem Depresorka, a říkala, že by to nebylo špatné.

 

Jelikož autisté mají zvyklosti, kterým se obvykle rodina autistů přizpůsobuje, tak by se na tento den mělo udělat oblíbené jídlo, které má ten daný autista rád. Tím chci říci, že pokud je někdo vybíravý a nemá rád například Štědrovečerní večeři, tak by si mohl dát to jídlo, které mu nejvíce chutná a je jedno, jestli je teplé či studené. Musíme se řídit tím, že Den autismu vyznačuje den tolerance, nenucení apod.

Pro ty, kteří rádi okusí Štědrovečerní večeři, jsem si vymyslel nějakou obdobu, která z této večeře vychází. Podle mně by měla večeře vycházet z té Štědrovečerní, ale (a už jsme zase u toho), záleží co komu chutná. A protože my Češi máme ke Štědrovečerní večeři kapra s bramborovým salátem, tak jsem vymyslel obdobu. Byl by to plněný řízek nějakou uzeninou, nejlépe šunkou či slaninou, nebo také sýrem. Také mne napadla nějaká marináda. A co se týče bramborového salátu, měli by být v něm některé suroviny stejné, ale aby to bylo trochu odlišné od většinové společnosti, tak bych vymyslel nějaké, které tam nejsou, a prosím Vás pište návrhy, za každý návrh budu rád. Můžete mi také něco říci, pokud bych na něco zapomněl.

Také dále navrhuji, že by každý autista měl dostat na tento den nějaký dárek. Také nejlépe ten, co má nejradši.

Dále bychom (jak už to tak děláme) mohli nosit v tento den modré tričko či modré oblečení a vypustili bychom balónky. K tomu vypuštění balónků jsem navrhl, že bychom si při tom mohli říci "Autisté sobě". Ale samozřejmě ne nahlas.

Také navrhuji uctění památky slavných autistů.

Pokud se tato moje myšlenky pošle aspoň trochu na veřejnost, tak budu rád, ale pokud tato má myšlenka ovlivní autisty v ostatních státech světa, tak přicházím i s myšlenkou, že by každé tradiční jídlo na Den Autismu se jedlo podle regionů a vycházelo se z jídel, která jsou pro ten daný region typická. Zvyky by mohli být stejné.

Děkuji.